[RoundCube] Zmiana maksymalnego rozmiaru wysyłanych załączników.

RoundCube jest wedle mojej opinii jedną z najlepszych aplikacji do webowej obsługi poczty internetowej. Wymaga jednak delikatnego dostosowania dla własnych potrzeb, gdyż w standardowej wersji może ograniczać użytkowników w odniesieniu do innych aktualnie dostępnych skrzynek pocztowych. Przykładem najlepszym jest problem rozmiaru załącznika. Domyślnie RoundCube umożliwia przekazywanie załączników o łącznym rozmiarze 5 MB, co w aktualnych czasach jest zdecydowanie niewielką wartością. W porównaniu do oferty niektórych portali internetowych takich jak Wirtualna Polska udostępniających możliwość przekazywania załączników o rozmiarze do 100MB wartość 5MB wypada dosyć blado.

 

 Zmiana rozmiaru akceptowanych plików sprowadza się do zmiany wartości kilku parametrów w pliku php.ini

 
post_max_size = 120M
upload_max_filesize = 120M
max_input_time = 120
memory_limit = 512M
max_execution_time = 120
  
 

 

Za rozmiar załączników odpowiadają zmienne post_max_size, oraz upload_max_filesize. Pozostałe parametry odpowiadają za prawidłowe załadowanie plików. 

Sprawdzić należy również plik .htaccess znajdujący się najprawdopodobniej w katalogu /var/www/roundcube. Zawiera on bowiem instrukcje nadpisujące globalne ustawienia PHP, które ustawione zostały powyżej. Modyfikujemy zatem wartości zgodnie z potrzebami.

 

Wartości domyślne RoundCube:

 
php_value upload_max_filesize 5M
php_value post_max_size 6M
php_value memory_limit 64M
  
 

Wartości po modyfikacji dla moich potrzeb.

 
php_value upload_max_filesize 120M
php_value post_max_size 120M
php_value memory_limit 512M
  
 

 

Teoretycznie po powyższych zmianach wszystko powinno działać, a przynajmniej takie informacje można odszukać w internecie. Nikt jednak nie wspomina, iż jest jeszcze jeden plik który należy edytować. Chodzi dokładnie o plik htaccess w katalogu bibliotek /etc/roundcube, w którym to znajdują się główne ustawienia aplikacji. Plik ten zawiera dokładnie to samo co .htaccess w katalogu samej aplikacji, jednak to właśnie parametry z tego pliku są priorytetowe. Tak jak w przypadku powyższym ustawiamy odpowiednie dla nas wartości.

/etc/roundcube/htaccess po zmianach

 
php_value upload_max_filesize 120M
php_value post_max_size 120M
php_value memory_limit 512M
  
 

 

Źódło:

RoundCube Forum

RoundCube Bugs

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
OdświeżTwój koszyk jest pusty

Odsłony:
618935
Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2009 - 2024 Maciej Kaleta