[Nokia E50] Migający cyklicznie wyświetlacz

Wstęp:

Telefony komórkowe towarzyszą nam każdego dnia o każdej porze i w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Śnieg, mróz i deszcz niejednokrotnie oddziaływają na nasze telefony, co w pewnych okolicznościach może powodować problem.

 

Problematyka:

Uszkodzony telefon miga cyklicznie naprzemiennie wyświetlając na matrycy kolor biały i elementy normalnego pulpitu. Okazjonalnie wyświetlacz całkowicie nie reaguje.

 

Rozwiązanie:

Występujące objawy mogą wskazywać w pierwszej kolejności na usterkę połączenia pomiędzy płytą telefonu, a wyświetlaczem. Istnieje również prawdopodobieństwo uszkodzenia samego wyświetlacza.

Przed wydaniem pieniędzy na możliwe, ze uszkodzony wyświetlacz warto sprawdzić samo gniazdo. W tym celu musimy rozebrać nasz telefon na wszystkie składowe.

Rozbieranie Nokii E50 rozpoczynamy od dolnych zaczepów do których dostajemy się od tyłu obudowy.

 

obrazek1

 

W następnej kolejności gdy przednia część obudowy delikatnie odskoczy obracamy telefon i zajmujemy się bocznymi zatrzaskami. Metalowa ramka wokół wyświetlacza już taka była więc nie nalezy panikować ;)

 

obrazek2

Po uoraniu się z zatrzaskami i zdjęciu przedniej obudowy powinnismy uzyskać następujący efekt:

obrazek 3

Kolejny krok to zdjęcie metalowej ramki przytrzymującej wyświetlacz. W tym celu odkręcamy dwie śrubki znajdującej się w górnej części ramki luzując tym samym ramkę.

obrazek 4

Dodatkowo odkręcamy kolejne dwie śrubki na dole telefonu, które mocują podstawkę klawiatury. Po odkręceniu mocowania podstawkę zdejmujemy uzyskując cenne miejsce do manipulowania narzędziami.

Najtrudniejszym zadaniem jest zwolnienie zatrzasków ramki które wyglądają dokładnie tak:

obrazek 5

Po zdjęciu metalowej ramki otrzymujemy bezpośredni dostęp do wyświetlacza.

Nokia E50 posiada duży plus w postaci bardzo wygodnego i prostego w montażu mikro gniazdo LCD x2400, dzięki któremu wyświetlacz demontujemy niczym zwykłą wtyczkę.

W omawianym przykładzie okazało się, iż gniazdo było zawilgocone w związku z czym zostało ono oczyszczone i osuszone. Po testowym podłączeniu wyświetlacza, oraz uruchomieniu telefonu wszystkie problemy zniknęły, a telefon zaczął pracować normalnie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
OdświeżTwój koszyk jest pusty

Odsłony:
618946
Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2009 - 2024 Maciej Kaleta